شهردار بندرعباس در دیدار با سرکنسول چین گفت : استفاده از تجارب بین‌المللی برای شهر بندرعباس بسیار مفید است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، گفت و گوهای دو جانبه این دیدار با محوریت افزایش ارتباطات شهرداری بندرعباس با سرکنسولی جمهوری خلق چین ،پیگیری خواهر خواندگی شهر بندرعباس با یکی از شهرهای بندری چین، حل مشکلات معابر و خیابان منتهی به محل ساختمان کنسولگری در بندرعباس و تامین بخشی از امنیت مجموعه مورد نظر درخواست کنسول چین بود.

مهدی نوبانی ، در دیدار با لی آنگ سرکنسول چین در بندرعباس، ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نماینده دولت چین در شهر بندرعباس گفت: ارتباطات بین‌المللی و منطقه‌ای برای شهرها و کلانشهرها بسیار حایز اهمیت أست و بندرعباس به عنوان یک شهر بندری پیش رو و در مسیر توسعه نیازمند استفاده از تجربیات منطقه ای در حوزه مدیریت شهری است.

شهردار بندرعباس افزود: پتانسیل، وضعیت و موقعیت شهر بندرعباس برای سرمایه‌گذاری بسیار بالاست و ما آمادگی داریم در حوزه‌های مختلف از سرمایه‌گذاران چینی برای توسعه زیرساخت‌های مهم شهر در بحث گردشگری و امور شهری و خدماتی استقبال و استفاده کنیم.

نوبانی توسعه را برای شهرها یک فرایند فراگیر دانست و عنوان کرد: مدیریت شهری موفق با توسعه فراگیر به نتیجه مطلوب خواهد رسید که در این مسیر استفاده از تجربه های بین المللی برای شهر بندرعباس بسیار مفید و حایز اهمیت أست و ما مصمم هستیم که با همکاری و همراهی شما در زمینه ارتباطات باشهرداری های شهرهای کشور چین بتوانیم تبادل نظر و تجربه داشته باشیم تا اتفاقات بزرگی را در شهر رقم بزنیم.

لی آنگ کنسول جمهوری خلق چین گفت: شهر بندرعباس یک شهر چند منظوره با ظرفیت‌های ویژه است و قابلیت ها و پتانسیل‌های زیادی برای رشد و سرمایه‌گذاری دارد و یکی از مهمترین بنادر جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور است.

انتهای خبر