سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با اشاره به حضور پرتلاش یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در دریا و سواحل هرمزگان از افزایش ۵۴ درصدی توقیفات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان تاپایان دی ماه سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته در آبهای استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، سروان مهرداد رامش جان با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی و تجهیزات در این یگان در کنار گستردگی نوارساحلی هرمزگان،برخورداری این استان از بزرگترین ناوگان صیادی کشور ، بیشترین صیاد و بنادر صیادی در سطح کشور گفت: حفاظت از منابع و ذخایر آبزیان در آبهای تحت حاکمیت جهموری اسلامی ایران و همچنین ایجاد آرامش دریا در حوزه صید و صیادی از مهمترین وظایف این یگان  است که با تعصب و تلاش مجموعه شیلات هرمزگان  با وجود همه کمبود و کاستی ها به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.

رامش جان افزود: تاپایان دی ماه سال جاری  ۲۸۵ فروند شناور صیادی متخلف و ۴۳ فروند شناور بی هویت توقیف شده است.

وی با بیان اینکه برای کلیه شناورهای توقیفی پرونده تشکیل شده است گفت : این میزان توقیفات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان پس از تشکیل پرونده به کمیسیون  تخلفات شیلات هرمزگان و یا  برحسب نیاز به دستگاه قضا معرفی شده اند.

سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان کشف ۵۷ جفت تخته ترال قایق، ۵۶ دستگاه تور ترال قایق، سه جفت تخته ترال لنج، دو دستگاه تور ترال لنج، ۱۳ دستگاه پرساین و هزار و ۶۷۵ طاقه تور منوفلامنت را از مهمترین کشفیات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در ده ماه اخیر سال جاری خواند.

رامش جان با اشاره به دستگیری  ۳۵۸ نفر متهم در این مدت گفت:بیش از ۲۸۲ پرونده به کمیسون تخلفات صید و صیادی معرفی شده و  بخشی نیز  به مراجع ذی صلاح معرفی شده اند.

وی تاکید کرد: شماره تلفن  ستاد یگان استان۰۷۶۳۳۳۳۱۴۳۴ آماده دریافت هر گونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

انتهای پیام