مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان افزایش صادرات نفتی تا نیمه مهرماه سال جاری از بنادر این استان را 732 درصد با حجم 2 میلیون و 363 هزار تن اعلام کرد.

به گزارش  پایگاه خبری صبح دریا نیوز  ، “قاسم عسکری نسب” در تشریح عملکرد بنادر غرب هرمزگان گفت : طی این مدت ۳ میلیون و ۲۲۸ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی صادر شده که شاخص‌ها رشد ۳۰۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد ۶۸ درصدی صادرات غیرنفتی با حجم بیش از ۸۶۵ هزار تن بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۱۷۰هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۱۳۰ درصدی در امر تخلیه و بارگیری هستیم.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان تصریح کرد: طی این مدت نیز بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای نفتی تخلیه و بارگیری شد که در این بخش مجموع شاخص‌ها رشد ۲۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عسکری نسب ادامه داد: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا، بیش از یک میلیون و ۶۶۳ هزار تن نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است و در این بخش نیز ۵۴ درصد افزایش محقق شده است. 

این مقام مسئول اذعان کرد: طی این مدت نیز بیش از ۶۱۴ هزارتن انواع محصولات غیرنفتی در بنادر غرب استان کاپوتاژ شده که افزایش ۳۱ درصدی در این حوزه درپی داشته است.