رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بندرعباس از بروزرسانی اطلاعات مکانی و ساماندهی دکل‌های مخابراتی سطح شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ محمدرضا بی نیاز در این ارتباط اظهار کرد : با توجه به عدم وجود ایمنی کافی در برخی دکل‌های مخابراتی سطح شهر و به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ، بروزرسانی اطلاعات مکانی و ساماندهی دکل‌های سطح شهر با همکاری مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه توجه به زیباسازی سطح شهر محیط یکی دیگر از اهداف انجام این فرایند است، افزود: در راستای این پروژه ساماندهی، دکل‌های مخابراتی که بدون هماهنگی و اخذ مجوز از سوی سازمان فاوا شهرداری در منازل مسکونی نصب شده، جمع‌آوری می‌شود.

رئیس سازمان فاوا شهرداری بندرعباس با اشاره به مراحل صدور مجوزهای مربوطه ، بیان کرد : درخواست صدور مجوز از سوی اپراتورها به شورای فنی ارجاع شده و پس از تصویب در این شورا، مجوز احداث یا ترمیم دکل مورد نظر صادر می‌شود.

وی در پایان نیز با اظهار اینکه طی دو دهه اخیر، به موازات گسترش شبکه تلفن همراه در کشور، تعداد دکل‌های مخابراتی نیز به شکل روز افزونی در شهرها، خصوصا شهر بندرعباس افزایش یافته است، گفت: هرچند گسترش ارتباطات به واسطه گسترش شبکه‌های موبایل موجب ایجاد امکانات و بهره‌مندی شهروندان از مزایای آن شده است، اما در سویی دیگر احداث غیر اصولی دکل‌های مخابراتی نیز موجب ایجاد آلودگی بصری و به هم ریختگی مبلمان شهری شده است.