سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با دستور ویژه دکتر فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از میزان عوارض تجمیعی دریافتی تمامی خودروها در بنادر مسافری لافت و پهل حذف گردید.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،رامین جعفرپور با بیان این مطلب اظهار کرد: براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده شرکت های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل (اعم از بار و مسافر) از شمول این مالیات معاف هستند.

جعفرپور ادامه داد: بر این اساس با دستور ویژه سرپرست منطقه آزاد قشم  میزان ۹ درصد مالیات ارزش افزوده اخذ شده از خودروهای عبوری در اسکله های لافت و پهل حذف شده است.

وی افزود: بر این اساس برای وسایل نقلیه تریلی رقم ۱۴۴ هزار ریال، اتوبوس ۱۵۳ هزار ریال، ده چرخ ۸۱ هزار ریال، مینی بوس ۶۳ هزار ریال از عوارض تجمیعی دریافتی کسر می گردد.

به گفته جعفرپور،همچنین برای خودروهای خاور، وانت و سواری به ترتیب ۵۴ هزار ریال، ۴۵ هزار ریال و ۴۰ هزار و ۳۲۰ ریال حذف شده است.

گفتنی است پیش از این متولدین قشم دارای کارت فعال هوشمند شهروند الکترونیک از پرداخت تمامی عوارض دریافتی سازمان منطقه آزاد در بنادر مسافری لافت و پهل معاف شده بودند.

انتهای پیام