شهردار بندرعباس در حاشیه بازدید از واحد موتوری آتش‌نشانی در ایستگاه شماره دو، از تاسیس یک مرکز تعمیرگاهی ویژه خودرهای آتش‌نشانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، عباس امینی‌زاده در حاشیه این بازدید اظهار کرد: توجه به تجهیزات و نیازهای آتش‌نشانی یکی از اولویت‌های شهرداری بندرعباس طی سالهای اخیر بوده است.
وی با اشاره به خریداری تجهیزات فردی و همچنین ماشین‌آلات مورد نیاز این بخش طی چند سال گذشته، افزود: مدیریت صحیح و دقیق این بخش امری اساسی و مهم است، زیرا با جان و مال مردم سر و کار دارد.
امینی‌زاده با تاکید بر تامین به موقع سایر امکانات مورد نیاز در حوزه آتش‌نشانی، تصریح کرد: در حال حاضر این بخش با نگاه ویژه از لحاظ آموزش، جلب مشارکت و فراهم‌سازی تجهیزات توانسته جزو بهترین‌ها در سطح کشور باشد.
این مقام مسئول همچنین در ادامه نیز عنوان کرد: بزودی نیز مقدمات راه‌اندازی یک واحد تعمیرگاهی ویژه ماشین‌آلات آتش‌نشانی در بندرعباس فراهم و این مرکز مهم راه‌اندازی می‌شود.
حامد توکلی پور، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز در این بازدید اعلام کرد: در حال حاضر تعمیر ماشین‌آلات این بخش توسط نیروهای این سازمان در حال انجام است.
وی افزود: این تعمیرات شامل اتاق، شاسی و مخزن آب است که تا پیش از این به بخش خصوصی با صرف مبالغ قابل توجه صورت می گرفت.
توکلی‌پور تصریح کرد: در حال حاضر رفع این نیازها با تلاش نیروهای فنی سازمان و با کمترین هزینه و بهترین کیفیت در حال انجام است.
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس ادامه داد: با توجه به دستور شهردار بندرعباس، توسعه این فعالیت‌ها، احداث یک سوله مجهز و راه اندازی مرکز تخصصی تعمیر خودروهای آتش نشانی در دستور کار قرار دارد.
گفتنی است، شهردار بندرعباس همچنین از سایر بخش‌های پیشتیبانی و فنی آتش‌نشانی بازدید کرد.