اهالی روستای چراغ آباد توکهور و هشت‌بندی شهرستان میناب دارای شناسنامه شدند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، با حضورقهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان، عبدالرسول چابکى نماینده مدیر کل ثبت احوال هرمزگان، حقیری مدیر اداره ثبت احوال شهرستان میناب، مسلمی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه میناب، جهانگیری امام جمعه توکهور و هشتبندی و جمعی از مسئولین شهرستان میناب شناسنامه اهالی چراغ آباد هشت‌بندی از توابع شهرستان میناب صادر و به آنها تحویل داده شد.

سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان در این زمینه گفت: در راستای انجام وظایف ذاتى ثبت احوال  و حقوق شهروندی، تعداد ۳۸ جلد شناسنامه افراد فاقد شناسنامه در روستای چراغ آباد توکهور و هشت‌بندی صادر و به آنها تحویل داده شد.

راشد رشیدی اظهار داشت: این افراد مدت‌ها بود که بدون شناسنامه بودند که این امر برای آنها مشکلاتی ایجاد کرده بود به همین دلیل با اقداماتی که توسط دستگاه های مختلف و پیگیری های ویژه‌ای که توسط اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان انجام گرفت شناسنامه این افراد صادر و به آنها تقدیم گردید.

رشیدی عنوان کرد: از جمله مشکلاتی که این افراد به دلیل نداشتن شناسنامه با آن مواجه بودند عدم دسترسی به خدمات آموزشی، درمانی، رفاهی و … اشاره کرد که با صدور شناسنامه برای آنها می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: صدور شناسنامه افراد به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و روند صدور آن نیز با سرعت انجام شد و خوشبختانه این کار با موفقیت به سرانجام رسید و افراد فاقد شناسنامه در این روستا دارای شناسنامه و سند هویتی شدند.

رشیدی، در پایان  از مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان و مجید سلحشور فرماندار ویژه شهرستان میناب و سایر دستگاههای مربوطه که همکاری بسیار زیادی در راستاى به ثمر رسیدن این امر مهم و صدور شناسنامه برای هم استانی های عزیز داشته اند، قدردانی نمود.

انتهای پیام