جلسه توسعه حکمرانی هوشمند در استان هرمزگان، به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، در این جلسه ایجاد یک سامانه هوشمند و یکپارچه در استان هرمزگان برای تسریع انجام امور اداری مردم در بخش‌های مختلف، بررسی شد.

 این سامانه هوشمند در راستای وعده دولت سیزدهم مبنی بر رعایت اصل شفافیت و پیشگیری از فساد در حوزه‌های مختلف ایجاد خواهد شد و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار شهروندان خواهد گذاشت.

 در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های دولتی استان، خدمات الکترونیک به مردم ارائه می‌دهند که با راه‌اندازی سامانه جدید این خدمات در تمامی ادارات تجمیع شده و در قالب سامانه هوشمند در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا با دسترسی مناسب، سهولت انجام امور اداری را تجربه کنند.

 در این سامانه قرار است با انجام یکبار احراز هویت تمامی خدمات اداری به مردم ارائه شود و در کنار آن، سامانه هوشمند موجب می‌شود بسیاری از مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد، ساماندهی اطلاعات مختلف و امکان ثبت شکایات به صورت آنلاین دیگر مزایای این سامانه خواهد بود.

 در این سامانه داشبوردهای مدیریتی متعددی قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و در حال انجام و یا مجوز گرفته رصد شده و مطابق زمان‌بندی امکان نظارت کامل را به مدیران استان برای برنامه ریزی خواهد داد.

به گفته استاندار هرمزگان این سامانه پس از طی روال قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز، طراحی و رونمایی خواهد شد،این ستاد به طور جدی از سوی کمیته‌های مرتبط و دستگاه‌های مسئول پیگیری و نظارت شود.

انتهای پیام