معاون عمرانی و امور زیربنایی شهردار بندرعباس، از پیشرفت ۷۹ درصدی پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، حسین بازماندگان با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس از اواخر سال ۹۷ آغاز شده و هم‌اکنون با پیشرفت ۷۹ درصدی همراه است.


وی با اشاره به اینکه وجود خور باعث شده تا این تقاطع به صورت دو دستگاه مجزا احداث شود، افزود: این پروژه شامل یک هزار و ۵۰۰ تن حجم آرماتور، ۱۷ هزار متر‌ مکعب حجم بتن و ۲۰ هزار متر مربع سطح قالب‌بندی است.


بازماندگان با اشاره به اینکه تقاطع غیر هم سطح قدس با هدف تسهیل در عبور‌ و ‌مرور و کاهش هزینه و زمان سفر به اجرا در آمده است، خاطرنشان کرد: این تقاطع بلوار شهید حقانی را به بلوار شهدا متصل می‌کند.


این مقام مسئول با بیان اینکه عرشه‌های این تقاطع تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته، خاطرنشان کرد: تقاطع غیر هم سطح قدس دارای دو عرشه و هرکدام به طول ۲۰۰ متر و عرض ۳٫۸ متر همراه با پیاده‌رو اجرا شده است.


معاون عمرانی و امور زیربنایی شهردار بندرعباس تصریح کرد: تقاطع غیر هم سطح قدس با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال و با زمانبندی مشخص در حال احداث است.


وی همچنین عنوان کرد: عواملی مانند معارضین شهری، شرایط مالی حاکم بر جامعه و شرایط ویژه کرونا پروژه را با تاخیر در بهره‌برداری مواجه کرده که با این حال، در تلاش هستیم این تقاطع در سال ۱۴۰۰ به مرحله بهره‌برداری برسد.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا