مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، گفت: در یک ماه گذشته 141 دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباس شناسایی و جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، هاجر عبدی افزود:این دستگاهها در سه نقطه شهرستان بندرعباس شناسایی شدند که بصورت غیرمجاز از برق خانگی برای فعالیت استفاده می کردند. به گفته وی، دستگاههای استخراج ارز دیجیتال از وسایل پرمصرف برق هستند که استفاده از برق غیرمجاز باعث هدر رفتن انرژی و افزایش تلفات برق در شبکه توزیع برق می شود. واگذاری  انشعاب برق برای تولید ارز دیجیتال منوط به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر و استفاده از برق ارزان، در منازل و اراضی کشاورزی اقدام به تولید ارز دیجیتال می کنند.

وی اضافه کرد: دستگاههای تولید ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد و استفاده از آنها نیاز به دریافت انشعابهای خاص دارد  به همین خاطر نیز برخی افراد برای سود بیشتر از برق خانگی استفاده می کنند. در صورت شناسایی علاوه بر جمع آوری این دستگاهها، متخلفان نیز به مراجع قانونی معرفی می شودند.

عبدی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه شرکت توزیع نیروی برق با نیروی انتظامی گفت: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی امسال چندین مرکز غیرمجاز در شهرستانهای استان شناسایی کرده است که با توجه به افزایش استفاده از دستگاههای تولید ارز دیجیتال، رصد و شناسایی مراکز غیرمجاز به شدت پیگیری می شود.