مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۴۴۱ هزارو ۶۳۴ TEU کانتینر طی ۱۰ ماهه سال جاری در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،علیرضا محمدی کرجی ران با ارایه آخرین آمار و ارقام استخراج شده در خصوص کارنامه عملیات کانتینری بندر شهید رجایی طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۴۴۱ هزارو ۶۳۴TEU  کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

محمدی از جابجایی ۳۷۳ هزارو ۳۷۸ TEUکانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۴۷۴ هزار و ۶۱TEU کانتینر وارداتی طی بازه زمانی ۱۰ ماهه امسال خبر داد و افزود: از مجموع یک میلیون و ۴۴۱ هزار و ۶۳۴ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۲۴ هزار و ۱۷۹TEU  نیز مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است.

به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، همچنین حجمی بالغ بر ۲۱۳ هزار و ۳۴  TEU کانتینر طی ۱۰ ماهه سال جاری از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

گفتنی است، بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که با شش و نیم میلیون TEU کانتینر ظرفیت سالانه، تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام