مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان در دیدار با معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران به تشریح آخرین وضعیت گازرسانی در این استان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، فواد حمزوی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در اردیبهشت ماه سال جاری در دیدار با مجید چگنی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، ضمن دعوت از ایشان جهت سفر به هرمزگان، به تشریح آخرین وضعیت پروژه های گازرسانی در این استان پرداخت.

حمزوی ضمن تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به نیروگاه های جزیره کیش، نیروگاه پاسارگاد قشم و شهرستان بندرلنگه، افزود: در حال حاضر پروژه خط انتقال گاز به شهرستان بندرلنگه، گازرسانی به ۴۹ روستا و دو شهر در دست اجرا و بیش از ۴۵۰ روستا و ۱۲ شهر نیز در مرحله مطالعه، طراحی و پیمان‌سپاری شرکت گاز استان هرمزگان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد:  با به ثمر رسیدن این پروژه های گازرسانی، بیش از ۲۲ هزار و ۵۲۵ خانوار روستایی و شهری از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

حمزوی اظهار کرد: گازرسانی به بیش از ۱۷۰ واحد صنعتی و نیروگاهی نیز در سال جاری در مرحله مطالعه و طراحی قرار دارد و اواخر سال گذشته نیز با تکمیل گازرسانی به ۳ شهر و ۱۰ روستا، ۹ هزار و ۸۹۴ خانوار از این نعمت الهی برخوردار شدند.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه نیز، برای نخستین بار در کشور، قرارداد طراحی، ساخت و راه‌اندازی آنالیزور تشخیص و اندازه‌گیری ترکیبات مرکاپتان جهت انتقال، ذخیره سازی و توزیع گاز طبیعی با پژوهشگاه صنعت نفت به امضا  خواهد رسید و ضمن آن که قرارداد طراحی و خلق دانش فنی به منظور تعیین زمان مناسب تعویض فیلتر گاز به جای DP سنج های موجود و ساخت یک نمونه اولیه آن نیز با یک شرکت دانش بنیان به عقد قرارداد می رسد و امید است در سال جاری این محصول تولید شود.

گفتنی است بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با شعار نفت دانش‌بنیان، تولید ایرانی و صادرات جهانی با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت، رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل و برخی از پرسنل شرکت گاز استان هرمزگان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

انتهای پیام