معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از ارائه تسهیلات به بهره برداران و پیمانکاران معدنی جهت خرید ماشین آلات از تولید کنندگان داخلی از سوی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ ابراهیم سعدینی با اشاره به اهمیت تولید و حمایت از بخش معدن و صنایع معدنی و کمک به افزایش میزان استخراج مواد معدنی از یک سو و نیاز مبرم بخش معدن به نوسازی،ارتقاء بهره وری و بهبود وضعیت ماشین آلات معدنی موجود، افزود: طبق ابلاغیه وزارت صمت، واحد ها و فعالین معدنی که تمایل به خرید از تولیدکنندگان ماشین آلات معدنی ساخت داخل را دارند می توانند از تسهیلات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با یارانه سود تسهیلات ۴ درصدی بهره مند شوند.

وی اضافه کرد : متقاضیان می توانند از طریق ثبت نام و بارگذاری مدارک درخواستی در سامانه CRM صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به آدرس www.IRANMICO.COM اقدام نمایند.

سعدینی عنوان کرد : تحقق توسعه پایدار در بخش معدن، ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و همچنین هدایت و راهبری این بخش در راستای تحقق اهداف کلان کشور، بخشی از اهداف صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است.