مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته گردشگری اولین مرکز مشاوره و شتاب‌دهنده کسب‌وکارهای گردشگری پایدار با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان در بندرعباس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز  ، سهراب بناوند با اشاره به اینکه این مرکز مجموعه‌ای است که با برگزاری دوره‌های فشـرده حمـایتی قصـد تسـریع موفقیـت و پیشرفت شرکت‌های نوپا را در حوزه گردشگری دارد، افزود: بسیاری از شرکت‌های تازه تاسیس گردشگری، در مراحل اولیه رشد، به مشاوره مدیریتی، بازاریابی، مالی و فناورانه نیازمند هستند و هدف از افتتاح این مرکز برگزاری دوره‌هایی برای کمک همه‌جانبه به آن‌ها است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: امروزه در کشور و البته در استان هرمزگان در دوران شکوفایی کسب‌وکارهای گردشگری مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی هستیم که بسیاری از آن‌ها علی‌رغم ایده‌های ارزشمند و خلاقانه متأسفانه هرگز موفق نمی‌شوند ایده‌های خود را به محصول و خدمات باارزش افزوده مطلوب وارد بازار کنند .

وی افزود: مرکز مشاوره و شتاب‌دهنده کسب‌وکارهای گردشگری پایدار در استان می‌تواند با ارائه مشاوره‌های تخصصی به صاحبان ایده‌های نوآورانه در حوزه گردشگری، صاحبان سرمایه و ایده را در چارچوب طرح‌های نوآورانه و بازار پذیر هدایت