مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک، گفت: افزایش نگران کننده مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان جاسک، وضعیت را به سمت خطرناک شدن می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، عبدالعظیم احمدپورکریانی افزود: طبق آخرین گزارش از تعداد موارد مثبت کرونا در جاسک،  موارد شناسایی شده نسبت به هفته قبل بیش از ۲۵۰ درصد افزایش داشته است. با توجه به این فزایش موارد مثبت انتظار می رود بار مراجعه به بیمارستان نیز افزایش پیدا کند ولی مردم این خطر بزرگ را جدی نگرفته اند.

وی عنوان کرد: با توجه به پایان تعطیلات نوروز و بازگشت مسافرین این روند ادامه خواهد داشت.

احمد پور تاکید کرد: ساده انگاری بیماری و شرکت در تجمعات و مراسمات عروسی و عذا موجب افزایش تعداد افراد مبتلا به این بیماری خطرناک شده است که با توجه به شیوع کرونای جهش یافته انگلیسی، بار دیگر از عموم مردم تقاضا مندیم، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک در صورت امکان ۲ عدد ماسک مختلف اقدام کرده، در خانه مانده و با پرهیز از شرکت در تجمعات در قطع زنجیره انتقال بیماری همت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان جاسک با بیان اینکه وضعیت شهرستان از چیزی که پیش‌بینی می‌شد به مراتب بدتر است افزود: شهروندان این موضوع مهم را جدی بگیرند، رنگ بندی شهرستان که بر اساس معیارهای وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌شود از زرد به نارنجی تغییر پیدا کرد و در صورت عدم رعایت و افزایش زنجیره انتقال از وضعیت نارنجی به سمت قرمز پیش می‌رود.

احمد پور از شهروندان خواست همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنند.