نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه دهه فجر مسئولیت علما و حوزه علمیه در پاسداشت از انقلاب اسلامی را یادآوری می‌کند، گفت : طلاب سطح بصیرت و علم خود را برای جهاد تبیین ارتقاء دهند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده امشب در آئین ملبس شدن طلاب استان هرمزگان که با حضور آیت‌الله فاضل لنکرانی رئیس مجمع فقهی ائمه اطهار و عضو جامعه مدرسین قم در مسجد جامعه بندرعباس برگزار شد، اظهارداشت: مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی در دوران ستم‌شاهی و مبارزه با شاه، مقطعی در استان هرمزگان میهمان مردم بندرلنگه بودند و مردم استان خاطرات خوبی از ایشان دارند.

وی، ضمن گرامیداشت دهه فجر، عنوان کرد: دهه فجر یکبار دیگر مسئولیت مهمی که بر عهده طلاب، علما و حوزه علمیه در پاسداشت انقلاب اسلامی را یادآوری می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، بزرگترین ماموریت طلاب و روحانیون را جهاد تبیین دانست و تصریح کرد: در روزگاری که دشمن با تمام امکانات خودش یک جنگ ترکیبی تمام عیار را علیه انقلاب اسلامی راه انداخته است، جهاد تبیین یک تکلیف محسوب می‌شود و باید اهتمام ویژه‌ای به آن داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده مطرح کرد: برای جهاد تبیین باید سطح بصیرت و علم را بالابرد و از طرفی باید برای نسل‌های جدید محتوا تولید شود و اقدامات تبیینی انجام شود.

وی، با بیان این نکته که طی مدت اخیر، گرد و غبار فتنه جامعه را گرفته بود، عنوان کرد: در این دوران که بسیاری از خواص سکوت کرده بودند، برخی از علما با صدور بیانه و تبیین مطالب اقدامی کاملا عالمانه انجام دادند که جای قدردانی دارد.

انتهای خبر