مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: در راستای اشرافیت روسای شوراهای اسلامی روستاهای استان بر حدود اختیارات، وظایف، نحوه بودجه ریزی و چارچوب قوانین و مقررات در این حوزه، دوره های آموزشی به صورت شهرستان به شهرستان تعریف شده و در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،نرگس غلامپور در حاشیه دوره آموزشی روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بندرخمیر که با حضور فرماندار این شهرستان در فرمانداری بندر خمیر آغاز گردید اظهار داشت:

برگزاری دوره های آموزشی برای شوراهای اسلامی روستاها یکی‌ از ضرورت‌هایی است که می‌تواند موجب بهبود عملکرد و خدمات رسانی در روستاهای استان شود.

غلامپور افزود: آموزش اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران از اولویت هایی است که اداره کل امور روستایی و شوراها استانداری هرمزگان در برنامه ریزی و دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: آموزش های مستمر را شهرستان به شهرستان دنبال می کنیم و امیدواریم با همکاری فرمانداری ها هر چه زودتر اولین دوره آموزش در سراسر استان تکمیل شود. 

غلامپور با بیان اینکه شوراهای به نقش نظارتی خود بسنده نکنند خاطر نشان کرد: شوراهای اسلامی روستاها با شناخت قوانین ، بودجه ریزی مناسب و تعریف پروژه های موثر می توانند در عمران و آبادانی روستاها نقش موثر و پویایی را ایفا کنند .

غلامپور یادآور شد: با توجه به نگاه ویژه دولت به روستاها ضروری است شوراها در خصوص استفاده از توان و ظرفیت های منطقه ای به جهت رونق اقتصاد و معیشت روستاها گام بردارند.

مدیرکل امور روستایی با بیان اینکه اغلب شوراها بیشتر نقشی نظارتی در روستاها برای خود در نظر می گیرند ابراز امیدواری کرد: این دوره های آموزشی به پویایی و فعالیت بیشتر اعضای شورا در سطح روستاها کمک کند.

انتهای پیام