نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان روز جهانی گمرک را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان طی پیامی روز جهانی گمرک را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

یکی از اهداف تعیین روز جهانی گمرک، آگاهی بخشی از نقش این نهاد خدمتگزار در زندگی روزمره مردم و اقتصاد جهانی است.

ظهور و تقویت جریان هایی چون جهانی شدن اقتصاد  و تقویت اختیارات و اثر گذاری های مقررات و سازمان های تخصصی بین المللی نظیر بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی (WTO)، موجب پیدایش تنظیمات و بازی های نوینی در عرصه اقتصاد بین المللی شده است.

موقعیت ممتاز جغرافیایی و واقع بودن جمهوری اسلامی ایران در مسیر ترانزیت و نقشی که کشور می تواند در ارزان و سریع رساندن کالاهای صادراتی و وارداتی کشورهای همجوار ، آسیای میانه و شرق آسیا به ماوراء قفقاز و قاره اروپا و بالعکس داشته باشد اهمیت ترانزیت کالا از قلمرو کشور و نقش تسهیل کننده گمرک در استفادهٔ بهینه از این موقعیت خدادادی و کسب درآمدهای ارزی و رونق اقتصادی را نشان می دهد.

اکنون توجه ویژه دولت و وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به نقش و جایگاه گمرک در تسهیل ،تسریع و توسعه تجارت زمینه را برای ایفای نقش تجاری و اقتصادی در مرزها فراهم نموده  است.

بدون تردید آنچه که در این شرایط حساس و پرچالش اقتصادی ما را به آینده دلگرم و امیدوار می سازد، همدلی، وحدت و یکپارچگی کارکنان شریف اقتصادی ،بخصوص کارکنان زحمتکش گمرک برای رسیدن به اهداف و سیاست‌های تعیین شده در این حوزه است.

اینجانب فرصت را غنیمت شمرده، ضمن تبریک روز جهانی گمرک  به مرزداران اقتصادی صدیق ، امانتدار و پرتلاش گمرک هرمزگان؛ تندرستی و توفیق روزافزون ایشان را از ایزد عزّوجلّ خواهانم.

انتهای پیام