معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، گفت: واحد مکانیکال و مخزن ذخیره آب خام آبشیرینکن جزیره هرمز که به دلیل تعمیرات و بازسازی از مدار بهره برداری خارج شده بود، مجدداً راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، سعید صادقی افزود: مخزن آب خام سایت آب شیرین کن هرمز به دلیل ریزش سقف از مدار خارج شد که عملیات تعمیرات و بازسازی آن آغاز شد.

به گفته وی، در پی انجام تعمیرات این مخزن به اجبار تولید  آب شیرینکن متوقف شد که پس از ۴۸ ساعت با اتمام عملیات بازسازی، مجددا تولید آب از سر گرفته شد.

صادقی ادامه داد، متاسفانه پس از آغاز راه اندازی مجدد آب شیرین کن؛ عصر جمعه قطعه مکانیکی واحد A سایت دچار شکستگی شد که با تلاش انجام شده قطعه روز شنبه نصب و واحد A در مدار بهره برداری قرار گرقت.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تصریح کرد، در حال حاضر دو واحد A و B با ظرفیت ۱۲۵۰ متر مکعب در مدار تولید است و انشالله واحد C نیز امروز وارد مدار می شود و سایت موجود قادر خواهد بود آب مورد نیاز جزیره هرمز را تامین کند.

وی همچنین از اتمام عملیات نصب واحد جدید آبشیرینکن هرمز تا نیمه اول سال آینده خبر داد و گفت: با تامین منابع اعتباری و تحویل تجهیزات، عملیات نصب این واحد جدید آغاز می شود و تولید آب در هرمز به بالاترین ظرفیت خواهد رسید.