سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی و بانک ها بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید استان را به عنوان یک اولویت مهم پیگیری و دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ،  عادل شهرزاد در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات طرح های راکد و غیر فعال به تفکیک دستگاه های اجرایی و واحد های تحت تملک بانک ها، عنوان کرد: کلیه واحدهای تولیدی که با سرمایه گذاری احداث شده اند و به دلایل مختلف در سنوات گذشته راکد و غیر فعال شده اند ضروری است با برنامه ریزی مناسب به چرخه تولید استان باز گردند.

شهرزاد ، افزود: دستگاه های اجرایی و بانک ها با احصا مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی راکد و غیر فعال برای هر واحد راهکار مناسب جهت بازگشت مجدد آن به چرخه تولید ارائه کنند.

وی، تصریح کرد: برای بسیاری از واحد های غیر فعال و یا واحدهای که با ظرفیت پایینی فعالیت می کنند سرمایه گذاری های بسیاری صورت پذیرفته است و عدم بهره برداری مناسب از این واحدها موجب هدر رفت منابع می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری هرمزگان، عنوان کرد : دستگاه های اجرایی و بانک ها به منظور جلوگیری از اتلاف منابع با استفاده از ظرفیت های قانونی و همکاری بین دستگاهی نسبت به رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد و غیر فعال و بازگشت مجدد آنها به چرخه تولید استان اقدام کنند.

شهرزاد تصریح کرد : بازگشت واحدهای تولیدی غیر فعال و نیمه فعال به چرخه تولید استان موجب افزایش بهره وری، افزایش تولید و ایجاد ظرفیت های جدید اشتغالزایی می شود.

وی، با اشاره به تلاش ها جهت احیای واحدهای تولیدی غیرفعال، افزود: ابتدای سال تاکنون با اقدامات و تلاش های که صورت پذیرفته ۲۱ واحد تولیدی غیر فعال در بخش های کشاورزی، شیلات و صنعت مجدد به چرخه تولید استان بازگشته اند.

این مسئول خاطر نشان کرد : احیا واحدهای تولیدی غیر فعال و نیمه فعال با توجه به سیاست های اقتصادی دولت و حمایت ویژه از بخش تولید، به عنوان یکی از اولویت های مهم اقتصادی استان پیگیری و دنبال می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری هرمزگان، درخواست کرد : از همه دستگاه های اجرایی استان انتظار است در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی نسبت به بررسی و پایش مشکلات واحدهای تولیدی اقدام و نسبت به بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید استان با ارائه راهکار عملیاتی اقدام کنند.

انتهای پیام