رئیس کل دادگستری هرمزگان، با اشاره به بررسی مشکلات دو واحد بزرگ خدماتی و تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضایی استان از صدور دستورات ویژه در این خصوص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، جلسه ستاد اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دستگاه قضایی هرمزگان به ریاست علی صالحی رئیس کل دادگستری استان و با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این نشست ضمن تأکید بر لزوم حل مشکلات و مسائل شرکت‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی خاطر نشان کرد: با توجه به منویات داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه، مهمترین هدف از تشکیل این ستاد ، رونق فعالیت‌های اقتصادی سالم و مشروع با مدنظر قرار دادن ظرفیت های بومی می باشد.

علی صالحی همچنین تصریح کرد: با توجه به مشکلات شرکت خدمات دریایی و بندری سی دلف به ویژه در خصوص دریافت خدمات از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، با عنایت به اشتغال تعداد قابل توجهی نیروی متخصص و کارگر در این شرکت و نوع فعالیت های آن در ارائه خدمات کانتینری، مقرر شد؛ اداره کل بنادر و دریانوردی در چارچوب موازین قانونی، مساعدت لازم را انجام دهد و تا زمان مشخص شدن وضعیت قرارداد جدید ، ارائه خدمات به این شرکت به هیچ وجه قطع نشود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های انجام شده توسط “شرکت معماران تجارت آفتاب” به منظور احداث پالایشگاه روغن پایه خودرو در غرب بندرعباس افزود: با توجه به اینکه زمین اختصاص یافته برای احداث این پالایشگاه در محدوده اراضی منابع طبیعی قرار گرفته است ، مقرر شد، ضمن بازدید از محدوده اجرای این پروژه ، با حضور مدیران دستگاه های متولی ، تصمیمات مقتضی برای حل موانع موجود با عنایت به لزوم حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی منطقه اتخاذ گردد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد: همجواری این پروژه با جنگل های دست کاشت منابع طبیعی ایجاب می کند که به گونه ای تصمیم گیری شود که از ایراد هرگونه صدمه و آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی ممانعت شود.

  • نویسنده : کاظم محمدیان مصمم