معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از برگزاری ارزشیابی آغازین ویژه دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، محمد قویدل گفت: ارزشیابی ورودی (آغازین) در جهت اطلاع از وضعیت آموزشی دانش آموزان و برنامه ریزی برای نحوه ارائه درس از سوی مسئولین آموزشی مدارس مورد توجه است .

قویدل خاطر نشان کرد :  جهت مشخص شدن جایگاه علمی و آموزشی دانش آموزان ، آزمون آغازین با هدف پایش دانش آموزان متوسطه اول و دوم در سنوات تحصیلی گذشته و به منظور سنجش سطح آمادگی آنان برای سال تحصیلی جاری برگزار می شود .

وی عنوان کرد : استفاده از نتایج ارزشیابی جهت برنامه ریزی صحیح تر و بهبود فرآیند یاددهی-یادگیری و اصلاح برنامه ها و روش های تدریس نیز تاثیر بسزایی دارد .

معاون آموزش متوسطه هرمزگان افزود: این آزمون رایگان و بصورت مجازی از تاریخ ۵ آبان ماه  الی ۱۲  آبان ماه برای دانش آموزان پایه های شش گانه مقاطع اول و دوم متوسطه به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود .

وی در پایان خاطر نشان کرد: سوالات آزمون توسط مرکز سنجش وزارت متبوع طراحی و از طریق سامانه sa.medu.ir  از ساعت ۸ الی ۲۴ قابل دسترسی است .

گفتنی است ، نحوه ورود دانش آموزان به سامانه از طریق وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه است .