رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: به منظور تعمیر اتوبوس‌های درون‌شهری، قطعات مورد نیاز این اتوبوس‌ها از نمایندگی مربوطه تحویل گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ حسین اخلاقی با اشاره به کمک بلاعوض ۱۷ میلیارد ریالی از سوی سازمان شهرداری و دهیاری‌های کل کشور اظهار کرد : قطعات مورد نیاز به منظور تعمیر و بازسازی اتوبوس‌های درون‌ شهری از نمایندگی مربوطه تحویل گرفته شد.

وی تصریح کرد : علاوه بر بازسازی ها و تعمیرات دوره‌ای که برای اتوبوس‌های درون‌شهری انجام می‌شود، با دریافت این قطعات نیز می‌توانیم اتوبوس‌های بیشتری را جهت رفاه حال شهروندان به چرخه حمل و نقل اضافه کنیم.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد : در پروسه بهسازی و رفع ایرادات دوره‌ای ، تمامی قطعات فرسوده مانند موتور ، شیشه‌ها ، باطری ، انواع سنسورها و… ‌با قطعات جدید جایگزین می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه علاوه بر این موارد ، همچنین رنگ آمیزی مجدد و تعویض روکش‌ها و صندلی‌های اتوبوس‌ها نیز انجام می‌شود ، یادآور شد : هزینه بازسازی و تعمیر یک دستگاه اتوبوس حدود یک دهم هزینه خرید یک دستگاه اتوبوس جدید براورد می شود که قطعا بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

وی در همین راستا عنوان کرد : پیش از این نیز ۴۱ دستگاه اتوبوس پارسین و ۲۲ دستگاه اتوبوس آرین بازسازی و تعمیر شده‌اند که هم اکنون وارد چرخه حمل و نقل شده و خدمات رسانی به شهروندان را دنبال می‌کنند.