استاندار هرمزگان از تمرکز بر تزریق دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان و آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه در هرمزگان با تشدید نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اصناف و اماکن گردشگر پذیر، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،مهدی دوستی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با بیان اینکه آمارهای میزان ابتلا، بستری و فوت ناشی از کرونا در هرمزگان در مجموع روند کاهشی دارد، عنوان کرد: در حال حاضر در استان هرمزگان، چهار شهرستان در وضعیت قرمز، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی و دو شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

 دوستی در تشریح وضعیت پوشش واکسیناسیون در هرمزگان، ادامه داد: در جمعیت افراد بالای دوازده سال در هرمزگان، ۹۸ درصد افراد دُز اول واکسن، ۸۸ درصد افراد دُز دوم واکسن و ۴۴ درصد افراد تزریق دُز سوم واکسن کرونا را انجام داده‌اند.

 وی با اشاره به تمرکز بر تزریق دُز سوم واکسن کرونا در هرمزگان، افزود: در این راستا برای واکسیناسیون دُز سوم به خصوص برای افراد دارای سن بالا، مراجعه میدانی و حضوری نیز صورت گرفته و این روند تداوم دارد.

 دوستی با اشاره به آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه با توجه به فصل گردشگری در هرمزگان، تصریح کرد: در قالب این طرح، تشدید نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اصناف و اماکن گردشگر پذیر در حال انجام است.

 وی گفت: میزان پوشش QR کد بهداشتی در اصناف استان هرمزگان ۸۵ درصد است و بیش از ۳۸ هزار واحد صنفی در هرمزگان این QR کد بهداشتی را دریافت و نصب کرده‌اند.

 شایان ذکر است؛ پس از ارائه گزارش استاندار هرمزگان در این نشست، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران از اقدامات دوستی و مجموعه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان در راستای کنترل و مدیریت این بیماری، تشکر و قدردانی کرد. انتهای پیام