مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه چشم‌گیر ظرفیت‌های گردشگر پذیری در این منطقه در سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، علیرضا امری کاظمی ضمن اعلام آمادگی جزیره برای استقبال از گردشگرانی که در نیمه دوم سال عزم سفر به قشم زیبا را دارند، اظهار داشت: باتوجه به برنامه واکسیناسیون سراسری و کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا، همچنین با در نظر گرفتن آب‌وهوای مطلوب جزیره در نیمه دوم سال، این منطقه آزاد سعی داشته در توسعه ظرفیت‌های گردشگرپذیری به‌صورت فعال عمل کند.

وی ادامه داد: در بخش تعداد اماکن اقامتی که یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگرپذیری مناطق محسوب می‌شود، هم‌اکنون با ۱۵۷ فضای اقامتی در مقایسه با سال ۹۲ حدود سه برابر افزایش داشته‌ایم.

به گفته امری کاظمی، تعداد اتاق‌ها در این مدت از یک هزار و ۲۲۶ اتاق به سه هزار و ۱۳۶ اتاق و تعداد تخت‌های اقامتی از چهار هزار و ۹۱۸ به ۱۲ هزار و ۶۲ تخت افزایش یافته تا ضمن افزایش ظرفیت گردشگرپذیری به توسعه اقتصاد و رشد صنعت گردشگری منطقه کمک کند.

  مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به آغاز استانداردسازی اماکن اقامتی در سال ۱۳۹۷ به‌عنوان دستاوردی در حوزه خدمات بهتر به گردشگران اشاره کرد و گفت: سطح‌بندی برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران از مهم‌ترین اهداف این طرح بوده است.

گفتنی است، جزیره قشم به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره خاورمیانه با آب‌وهوای حاره‌ای خود، دارای طولانی‌ترین خط ساحلی با مناظری بکر است که می‌تواند خالق لحظات زیبایی برای طبیعت دوستان و گردشگران باشد. همچنین این جزیره با داشتن عنوان تنها ژئوپارک جهانی خاورمیانه و مناظری بدیع از هنرهای آب و باد و خاک در قالب ژئوسایت های ۲۵ گانه خود، هرساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.