نشست تخصصی هم اندیشی ایزوایکو با اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، نشست تخصصی هم اندیشی ایزوایکو با اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با حضور ایرج بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، محمد قویدل معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان، عبدالله زاده مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان، منفرد رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش استان، مهرنوش ابراهیمی مدیر واحد آموزش و توسعه منابع انسانی ایزوایکو و  حمید رضاییان اصل مدیرعامل ایزوایکو در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برگزار شد.

حمید رضاییان اصل مدیرعامل ایزایکو با بیان اینکه صنعت دریایی کشور بزرگترین پشتیبان صنعت حمل و نقل دریایی کشور است، اذعان داشت: ایزوایکو به عنوان برندی بین المللی توانسته قوی ترین پشتیبان صنعت نفت و گاز در کشور باشد از همین رو با ساخت سکوهای گازی و نفتی موفق شده برترین جایگاه را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

استفاده ی حداکثری از نیروها و شرکت های داخلی در اجرای پروژه ها و افزایش سهم کشورمان در زمینه های ساخت و تعمیرات صنایع دریایی، اهدافی متعالی هستند که نیل به آنها گام موثری در جهت حضور در بازارهای بین المللی، اشتغالزلیی، افزایش ارزآوری و نیز جلوگیری از خروج منابع داخلی خواهد بود.

موفق شده ایم طی ۱۰ سال دانش های مورد نیاز در صنعت دریایی را بومی سازی کنیم و خوشبختانه برای اجرا پروژه ها به هیچ نمونه ای خارجی نیاز نداریم.

نگاه مهندسی به صنعت تعمیر کشتی و سازه های فراساحلی، زیرساختی نوین و خونی تازه در رگ های بازار نفت و گاز منطقه، پیوند محکم صنعت و دانشگاه و رسیدن به اشتغال پایدار از دیگر اهداف مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران است.

امروزه افتخار کشتی سازی و کشور این است که محصول ایزوایکو یک برند بین المللی و دارای استاندار بین المللی است.

ایرج بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در ادامه نشست، گفت:هنرستان های فنی دو شاخه ی تحصیلی کارودانش و فنی و حرفه ای را دارند که باید با همکاری بیشتر زمینه را برای آموزش و خدمات آموزشی فراهم نمود.

هنرستان های فنی دو شاخه ی تحصیلی کارودانش و فنی و حرفه ای را دارند که باید با همکاری بیشتر زمینه را برای آموزش و خدمات آموزشی فراهم نمود.

در بحث هدایت تحصیلی دانش آموز آموزش باید از پایه آغاز شود تا بتواند با شناخت کامل برای آینده شغلی خود تصمیم گیری کند تا در نهایت به انتخاب شغل منجر شود.

با توجه به اشباع برخی از رشته‌ها و نیاز جامعه به نیروی انسانی مهارت دیده در رشته‌های فنی و کارودانش ضرورت دارد انتخاب رشته دانش آموزان به سمت بازار کار و کارآفرینی برای جلوگیری از بیکاری در سال‌های آتی انجام شود و اگر این هدایت تحصیلی بسمت صنایع سوق یابد قطعا” در به نتیجه ی مطلوبی خواهد رسید.