معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت هرمزگان با اشاره به صدور 34 فقره پروانه اکتشاف معدن درنه ماهه نخست سال جاری در این استان، از رشد 48 درصدی در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریاینوز، ابراهیم سعدینی با بیان اینکه توسعه معادن و صنایع معدنی یکی از محوری ترین برنامه های وزارت و سازمان های صمت استان ها در سال ” تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ” می باشد، گفت: درنه ماهه اول امسال ۱۴فقره گواهی کشف معدن با مساحت حدود ۲۰کیلومتر مربع و ذخیره بالغ بر ۷۳ میلیون تن صادرشده است.

سعدینی ،با تأکید بر اینکه مزیت های معدنی خدادادی در منطقه ، قابلیت و فرصت سرمایه گذاری در معادن استان را فراهم ساخته و نیازمند توجه بیش از پیش به این بخش مهم و تأثیرگذار اقتصادی است، ادامه داد: ایجاد و راه اندازی واحدهای فرآوری، توسعه و تکمیل چرخه و زنجیره های بعدی معادن و صنایع پائین دستی، زمینه ایجاد اشتغال پایدار را تحقق می بخشد.

وی پیش بینی تمهیدات لازم براساس برنامه های وزارت صمت در خصوص جذب سرمایه در بخش صنایع معدنی را یکی از مهمترین اولویت های امسال دانست و خاطرنشان کرد: تنوع محصولات معدنی ویژگی عمده معادن استان بوده و تحقق ” نهضت کاهش خام فروشی ” بر اساس منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در سرلوحه برنامه های ما قرار دارد.

انتهای پیام