فرمانده انتظامی استان از کشف 7هزار و500 متر مربع زمین خواری به ارزش 60میلیارد ریال در شهرستان "بندرعباس" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، سردار غلامرضا جعفری در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای طرح عملیاتی مبارزه با جرایم اقتصادی با انجام اقدامات اطلاعاتی از اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای شهرستان “بندرعباس” مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

جعفری افزود: با بررسی ها و انجام استعلامات صورت گرفته از ادارات مربوطه و بررسی های میدانی ماموران پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد، اراضی ملی به میزان ۷هزار و۵۰۰متر مربع از سوی متهم به صورت غیرقانونی تصرف شده است.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی مراجع قضائی، اراضی موصوف خلع ید شد، اظهار داشت: کارشناسان، ارزش زمین های مورد نظر را ۶۰میلیارد ریال برآورد کرده اند.

جعفری بیان داشت: در این رابطه ۳ متهم دستگیر و پس از مواجه با اسناد و دلایل موجود به جرم ارتکابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی خاطر نشان کرد: حفظ بیت المال و اراضی ملی از دست متصرفان و سود جویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و با متخلفان و متصرفان اراضی ملی برابر قانون و با قاطعیت برخورد می شود.

انتهای پیام