رئیس کل دادگستری هرمزگان اعلام کرد که یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال با تلاش شورای حل اختلاف از زندان بندرعباس رهایی یافت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،مجتبی قهرمانی از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس خبر داد.

قهرمانی تصریح کرد: خوشبختانه تلاش‌های چندین ساله و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس از طریق برگزاری جلسات متعدد و ملاقات با اولیای دم، منجر به ایجاد مصالحه در این پرونده قصاص شده است.

وی همچنین، گذشت اولیای دم در این پرونده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره حضرات معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس در این خصوص قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با تأکید بر اینکه شورا‌ی حل اختلاف نهادی مردمی و برآمده از بطن جامعه است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در نتیجه تلاش‌های خوب اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس از ابتدای دی ماه سال جاری تاکنون ۸۵ فقره پرونده منجر به مصالحه و آزادی ۱۴ زندانی شده است که از این تعداد ۳ مورد مربوط به ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قصاص می‌باشد.

انتهای پیام