معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: 3 نفر از راهبران شغلی کمیته امداد و 2 نفر از مددجویان فعال صنایع دستی به ششمین دوره داوری آثار صنایع دستی برای دریافت نشان ملی مرغوبیت راه یافته اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز درهرمزگان، آیین داوری استانی  انتخاب آثار صنایع دستی برای دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی (مهر اصالت) در آبان ماه ۱۴۰۰ در ۱۳ رشته و با ارائه ۹۵ اثر در استان هرمزگان برگزار شد که از جمله رشته های شرکت کننده در این دوره رودوزی های سنتی، حصیر بافی ، گلیم بافی ، نقاشی روی پارچه و … بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص گفت: طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، تعداد ۲۰ اثر از استان هرمزگان به ششمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور رایافته اند که در این بین نام ۲نفراز مددجویان فعال در حوزه صنایع دستی و۳نفر از راهبران شغلی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان نیز به چشم می خورد که این مهم نشان از همت بالای این عزیزان دارد.

حسین فخاری ضمن آرزوی موفقیت برای مددجویان و راهبران شغلی راه یافته به مرحله کشوری نشان مرغوبیت گفت: در میان آثار ارائه شده راه یافته به مرحله کشوری خانم ها فرخنده بادروج (۲ اثر ) و فائقه عسکری و علی صادقی بهمنی از راهبران شغلی کمیته امداد استان و همچنین دو نفر از مددجویان فعال در حوزه صنایع دستی حضور دارند.

شایان ذکر است نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی یکی از عناوین با اهمیت در سنجش کیفیت آثار هنرمندان صنایع دستی می باشد که با امضای عالی ترین مقام مسئول صنایع دستی کشور به هنرمندان اعطا می گردد.

انتهای پیام