استاندار هرمزگان بر ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوزدر هرمزگان، مهدی دوستی در نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس استان هرمزگان، با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در هرمزگان، اظهار کرد: در طراحی این مرکز باید از معماری اصیل ایرانی اسلامی و المان هایی که بتواند پیام شهدا و قدمت مبارزه مردم هرمزگان با ظلم و استکبار را به نسل جوان انتقال دهد، استفاده شود.

دوستی، تهیه آثار مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعدد عناوین و آثار تولیدی به هیچ وجه ملاک نیست، بلکه این آثار باید متناسب با ذائقه هر قشر متفاوت باشد و به آسانی در دسترس جامعه هدف قرار بگیرد.

وی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را گنجینه ارزشمند دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: در آثار مستند با موضوع شهدا باید، زندگی پدران و مادران شهدا و شرح زندگی شهدای بزرگوار مورد توجه قرار گیرد که متولیان امر از جمله صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس و حوزه هنری باید بتوانند فراز و نشیب‌های زندگی آن‌ها که توام با صبر، ایثار و فداکاری بوده را به نمایش بگذارند.

دوستی همچنین گفت: به منظور پایش اقدامات و ابتکارات خلاقانه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، تمامی دستگاه های اجرایی و بخش های دولتی باید در سامانه ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت های هفته دفاع مقدس به آدرس defadoc.ir ثبت نام کنند.

استاندار هرمزگان، با اشاره به برگزاری آیین تجلیل سالانه از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در ۳۱ شهریور ماه، تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها باید همکاری و تعامل لازم را برای معرفی پیشکسوتان عرصه دفاع و مقاومت به بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس داشته باشند.

شورای هماهنگی دفاع مقدس در قالب هشت کمیته «شامل پژوهش»، «هنری و آموزشی»، «فرهنگی اجتماعی و رسانه»، «امور پیشکسوتان»، «تشکل های مردم نهاد» ، «زنان و دفاع مقدس» ، «راهیان نور» و «مراکز فرهنگی و یادمان ها» فعالیت می کند.

انتهای پیام