معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی و جاسک گفت: ظرفیت‌های صنایع‌دستی ریشه در هویت هر قومی دارد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، مریم جلالی با بیان این مطلب گفت : وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دور جدید و با حمایت‌ها و دوراندیشی مهندس ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، عزمش را برای سه حوزه، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای نگهداری از میراث‌فرهنگی و توسعه گردشگری جزم کرده است.
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه استان هرمزگان دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است، افزود : ظرفیت‌های صنایع‌دستی ریشه در هویت هر قومی دارد.
او ادامه داد: با توجه به اینکه ۹۸ درصد صنعتگران هرمزگان بانوان هستند ما را وادار می‌کند که برنامه‌ریزی ویژه‌ای متناسب با خود محصول، تولیدکنندگان، هویت و اقلیم منطقه انجام دهیم.
جلالی با بیان اینکه صنایع‌دستی یک زنجیره تأمین ارزش دارد، افزود: از لحظه خلق محصول تا مصرف ازجمله تهیه مواد اولیه، اجرا، بسته‌بندی و بازاریابی، این چرخه مرتب باید بچرخد و برنامه‌های ما برای لحظه خلق محصول تا لحظه مصرف است.
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد: خوشبختانه صنایع‌دستی استان هرمزگان کاربردی است، تزیینی نیست که در ویترین خانه‌ها گذاشته شود که یک برنامه‌ریزی ویژه برای خلق ارزش خواهد داشت.

انتهای پیام