مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: بر اثر زلزله امروز یکشنبه 23 آبان ماه در استان هرمزگان، با عنایت الهی به هیچکدام از تأسیسات ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس آسیبی وارد نشده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، محمدعلی دادور بیان کرد: تمامی تاسیسات و واحدهای عملیاتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که رسالت تولید بالغ بر نیمی از فرآورده های استراتژیک و تامین امنیت انرژی کشور را عهده‌دار است پس از ۲ زلزله شدید بیش از ۶ ریشتر امروز به صورت نرمال در مدار تولید قرار دارند.

دادور افزود: با توجه به امکان بروز پس لرزه ها، کمیته بحران در لحظات اولیه در این پالایشگاه تشکیل شده است و مصوبه های لازم برای حفظ ایمنی پرسنل و پالایشگاه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: شرایط حال و اضطرار پایش شده و تمهیدات لازم به افراد ذی ربط ابلاغ شده است و تمامی پرسنل جان برکف و جهادی ابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس با آمادگی کامل برای رفع هر گونه مشکلات احتمالی آماده هستند تا تأمین سبد سوخت کشور با لحظه‌ای وقفه مواجه نشود و نگرانی‌ای در این خصوص برای مردم شریف اسلامی وجود ندارد.

گفتنی است، پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان نقشی استراتژیک در تأمین فرآورده‌های سوختی کشور بر عهده دارد و تضمین امنیت نیمی از سبد سوخت کشور را به ارمغان می آورد.