استاندار هرمزگان با بیان اینکه ۸۱۴ واحد مسکن محرومان در هرمزگان به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت ، گفت : ۲ هزار و ۱۸۶ واحد مسکن محرومان در هرمزگان تا دهه فجر سال جاری به صورت کامل تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ؛ در آیینی که به‌ صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد ، بهره برداری از واحدهای مسکن روستایی محرومان در ۱۹ استان کشور آغاز شد.  

استاندار هرمزگان پس از این آیین با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص بهسازی ، نوسازی و مقاوم سازی واحدها ، گفت : در هشت سال گذشته ، ۱۴ هزار و ۸۱۱ واحد با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع دولتی و تسهیلات بانکی ، بازسازی ، بهسازی و نوسازی شدند.  

وی افزود : در قالب طرح ویژه مسکن روستایی نیز در هشت سال گذشته، حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ واحد با اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان و در مجموع ۲۹هزارو ۴۱۱ واحد با اعتباری حدود ۷۱۳ میلیارد تومان در هرمزگان از محل منابع  دولتی و تسهیلات بانکی بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی شده است.  

استاندار هرمزگان با اشاره به مقاوم سازی ۱۰۶هزار واحد مسکن روستایی، گفت: مقاوم سازی ۸۶ هزار واحد توسط دولت و ۲۰ هزار واحد توسط خود مردم صورت گرفته است.  

دکتر همتی بیان داشت: با احتساب مجموع تلاش های صورت گرفته، ۵۷ درصد منازل روستایی از کیفیت لازم برخوردار است و در دولت بعدی نیز با توجه ویژه‌ای که به روستاها و بخش مسکن خواهد شد، به طور قطع این شاخص بهبود خواهد یافت.  

وی، خاطرنشان کرد: دی ماه سال گذشته کلنگ احداث سه هزار واحد مسکن محرومان در شهرستان بشاگرد با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به زمین زده شد که طی این مدت کوتاه و همزمان با اعیاد قربان و غدیر، ۸۱۴ واحد آماده بهره‌برداری و تحویل به خانواده‌ها است.  

دکتر همتی گفت: از مجموع سه هزار واحد، عملیات اجرایی یک هزار و ۷۸۶واحد آغاز شده است و ۲هزار و ۳۶۳ متقاضی، با بانک قرارداد منعقد کرده اند.  

استاندار هرمزگان با اشاره به محل تأمین منابع اعتباری برای ساخت این واحدها، گفت: در مجموع ۸۰میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات اعطا می شود که ۳۰میلیون تومان از این منابع به صورت بلاعوض و ۵۰میلیون تومان هم در قالب تسهیلات چهاردرصدی است.  

دکتر همتی همچنین گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده توسز حوزه معاونت عمرانی استانداری و هماهنگی انجام شده با دستگاه های مربوطه از جمله بنیاد مسکن هرمزگان و بهره گیری از توان برخی نهادها از جمله نیروی دریایی سپاه، به تدریج و تا دهه فجر سال جاری، کل این واحدها تکمیل و به بهره برداری می رسد.