طرح آبرسانی به 12 روستا و یک شهر بخش بمانی شهرستان سیریک با حضور استاندار هرمزگان و نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از این پروژه ضمن قدردانی از اقدامات آبفا گفت: افتتاح این پروژه پایان کار آبرسانی نیست و به اعتقاد ما آغاز کار برای پایداری آب مورد نیاز مردم است.

وی این اطمینان را به مردم داد که دولت با تمام ظرفیت مشکلات مردم بویژه در حوزه آبرسانی را حل خواهد کرد.

دوستی افزود: تامین آب پایدار اولویت من در استان هرمزگان است و کمک می کنیم پروژه های این بخش در زمان کوتاه به سرانجام برسد.

استاندار هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با وفاق و همدلی فعلی  شاهد تاثیرگذاری آن در زندگی توام با آرامش مردم باشیم.

حسین رئیسی نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از آبفا برای تکمیل طرح آبرسانی به بخش بمانی سیریک افزود: با ادامه روند کنونی سیاست های آب و فاضلاب بخش عمده ای از مشکلات آب سیریک مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: با تداوم روند فعلی و تحرکی که در مجموعه آبفا می بینیم بزودی تنش آبی از استان جمع و شاهد پایداری آب خواهیم بود.

رئیسی ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری از آب شیرین کن زیارت و اجرای خط انتقال تا بخش بیابان مشکلات آب یک بار برای همیشه حل شود.

وی در پایان با بیان اینکه در زمان مدیرعامل فعلی آب و فاضلاب هرمزگان سرعت اجرای پروژه های آبرسانی بیشتر شده است، گفت: در زمان مدیریت عبدالحمید حمزه پور پروژه های آبرسانی سرعت بالایی گرفته و مردم شاهد خدمت ارزنده دولت هستند.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان نیز با اشاره به حمایت ویژه و پیگیری مستمراستاندار در اجرایی شدن این طرح افزود: طرح آبرسانی به بخش بمانی به عنوان مصوبه سفر استاندار ۱۲ روستا و یک شهر (کوهستک) را از تنش آبی نجات داد.

وی گفت: سیریک یکی از فقیرترین شهرستان های هرمزگان در منابع آبی زیرزمینی و سطحی است و برای تامین نیازهای آن باید از منابع آبی دشت های همجوار و یا شیرین سازی آب دریا بهره گرفت که در اجرای این طرح از ظرفیت منابع آبی دشت همجوار استفاده شد.

وی تصریح کرد: آب و فاضلاب هرمزگان با هدف تامین نیاز آبی مردم این شهرستان از تمام توان خود استفاده و با عمل به پیمان دولت مردمی و استاندار جهادی آن که یک روز در انجام پروژه های آبرسانی نباید تاخیر کرد، در آخرین ماه تابستان با تکمیل طرح آبرسانی به بخش بمانی شرایط تامین آب پایدار این منطقه را فراهم کرد.

حمزه پور ادامه داد: برای انتقال آب از دشت کریان تا بخش بمانی سیریک ۳۱ کیلومتر خط انتقال اجرا شد تا مردم این منطقه طعم شیرین آب پایدار را در تابستان گرم بچشند.

وی با بیان اینکه سرعت تکمیل این پروژه در نوع خود بی نظیر بود، گفت: سرعت اجرای آبرسانی به بخش بمانی با حمایت ویژه دولت در سال جاری فراتر از انتظار بود بطوریکه عملیات حفر و تجهیز  دو حلقه چاه در مدت زمان یک ماه به سرانجام رسید و نمونه ای از عزم جدی دولت برای تامین نیاز آبی مردم سیریک را به نمایش گذاشت.

اعتبار ۱۵۰۰ میلیاردی برای اجرای طرح آبرسانی بمانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به دیگر اقدامات انجام شده در تحقق این پروژه افزود: این پروژه با اجرای ۱۴۰۰ متر خط انتقال برق، ۱۴۰۰ متر جاده دسترسی، دو حلقه چاه عمیق با دبی ۶۰ لیتر بر ثانیه معادل ۵۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز و ۳۱ کیلومتر خط انتقال به سرانجام رسید تا یادگار دولت سیزدهم و عملی شدن مصوبه سفر استاندار در شهرستان سیریک شود.

حمزه پور اعتبار هزینه شده برای این پروژه را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی در ادامه به دیگر اقدامات آبفا در راستای پایداری آب شهرستان سیریک اشاره کرد و افزود: آب شیرین کن زیارت از دیگر ظرفیت هایی است که در آینده ای نزدیک وارد مدار بهره برداری می شود.

به گفته مدیرعامل آبفا پروژه مذکور بر کل شهرستان تاثیر می گذارد و باعث خواهد شد تا مردم این منطقه پس از سال ها تحمل کم آبی به آرامش خاطر نسبی دست پیدا کنند.

گفتنی است، با اجرای طرح آبرسانی به بمانی سیریک جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

انتهای پیام