مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان از اهدای 22 کانکس به مدارس زلزله زده فین به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، سیدفخرالدین هاشمی در آیین اهدای کانکس به مدارس زلزله زده فین اظهار کرد: با همیاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعداد۲۲ کانکس به مدارس زلزله زده منطقه فین و روستای سیاهو اهداء شد.

هاشمی همچنین افزود: پس از زلزله فین تعداد۳۱ کلاس درس که مربوط به دهه ۵۰ و ۶۰ بوده مورد آسیب جدی قرار گرفت که بنا شد این مدارس بازسازی شود.

وی ادامه داد: با توافق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار شد دانش آموزان این مناطق به صورت موقت در کانکس مستقرشوند تا هرچه سریعتر اقدامات بازسازی مدارس انجام شود.

هاشمی همچنین با اشاره به اینکه در راستای تخریب و بازسازی کلاسهای درس آسیب دیده نیز رایزنی هایی با مجمع خیرین مدرسه ساز انجام شده است، خاطرنشان کرد: انشالله به زودی شاهد بازسازی مدارس زلزله زده این منطقه خواهیم بود.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان هرمزگان نیز در این آیین اظهار کرد: با دستور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعداد ۲۲ کانکس با کاربری مدرسه جهت استقرار دانش آموزان در منطقه زلزله زده فین و روستای سیاهو با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان خریداری شد.

منوچهر دانشمند ادامه داد:بحمدالله امروز این کانکس ها در اختیار اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان جهت استقرار دانش آموزان منطقه زلزله زده قرار گرفت تا دانش آموزان بدون دغدغه خاطر تا زمانی که مدارس بازسازی شود به تحصیل علم به صورت مستمر ادامه دهند.

دانشمند دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با توجه به نیاز مواد پروتئینی در مناطق کمتر توسعه در این استان ۳۰ هزار بسته مواد پروتئینی در استان هرمزگان توزیع خواهد شد، ابراز داشت: در راستای ایجاد اشتغال و تامین نیازهای ضروری منزل در مناطق کمتر توسعه یافته لوازم گرمایشی و سرمایشی ، چرخ خیاطی، پوشاک و… در اختیار هم استانی های عزیزدر مناطق مورد هدف که توسط گروهای جهادی شناسایی شده به زودی قرار خواهد گرفت. انتهای