سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه ، گفت: ساده انگاری و نادیده گرفتن شیوه نامه ها و توصیه های بهداشتی، باعث نفوذ ویروس کرونا به کانون خانواده ها شده و رکورد بی سابقه ابتلا را در ۶ ماه گذشته بر جای گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، مرتضی سالمی افزود: طی هفته دوم فروردین ماه سال جاری نسبت به هفته اول شاهد افزایش ۵۸ درصدی موارد مثبت کرونا در شهرستان هستیم که تداعی بخش روزهای سخت کرونایی در تابستان سال گذشته است.

وی بیان کرد: بعد از پیک بیماری در تابستان سال گذشته با یک بهبود تقریبا نسبی و رضایت بخش تا روزهای پایانی سال مواجه بودیم که متاسفانه، به دلایل گوناگون، ویروس کرونا دوباره راه خود به درون خانواده ها را پیدا کرد و همچنان مبتلا می کند و قربانی می گیرد.

سالمی عنوان کرد: علاوه بر برگزاری مراسم های عروسی در چند هفته گذشته، رفت و آمد های خانوادگی و دور همی ها، مهم ترین علت افزایش موارد کووید ۱۹ در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه: از شهروندان تقاضا داریم، بصورت جدی رفت و آمدهای فامیلی و پذیرش مهمان در منزل را محدود کنند تا با یاری خدا بار بیماری در شهرستان کاهش یابد.