آخرین نشست اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به ریاست کیهان عباسیان سرپرست سازمان منطقه ازاد قشم با هدف جمع بندی فعالیت های کمیته های این ستاد و تقدیر و تشکر از خدمات و زحمات اعضای این کمیته ها شامگاه در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، کیهان عباسیان در این نشست با تشکر از فعالیت ها و خدمات کمیته های این ستاد در طول ۱۸ روز بین ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰کار در این شرایط خطیر ناشی از تداوم بحران شیوع کرونا را بسیار دشوار خواند و گفت: اقدامات و عملکرد هرکدام از این کمیته ها که مستقیما با مقوله سلامت و رفاه گردشگران، مسافران و قشموندان عزیز سرو کار داشتند، بسیار ارزشمند و از هرنظر قابل تقدیر و ستایش است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه بحران کرونا یک بحران ملی و  جهانی است افزود: امیدواریم سال ۱۴۰۰ سال پایان این بحران باشد و ما در جزیره قشم بتوانیم جشن بزرگ پایان کرونا و بازگشایی کسب و کارها و رونق بازار و تجارت را داشته باشیم.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم تصریح کرد: مردم جزیره قشم، چه بومیان و چه کسانی که از اقصی نقاط کشور برای کسب و کار و مشارکت در توسعه و سازندگی ایران و قشم به این جزیره آمده اند و همچنین گردشگران و مسافران، مستحق برخورداری از بهترین امکانات و خدمات مادی و معنوی هستند.

به گفته عباسیان سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان یک نهاد حاکمیتی تمام تلاش های خود را معطوف رسیدن به این هدف خواهد کرد و ماموریت تعریف شده این سازمان نیز که توسعه همه جانبه این منطقه جهت کمک به شکوفایی اقتصاد ملی است در این چارچوب می گنجد.

براساس این گزارش مرتضی شیخ زاده قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم نیز در این نشست با تشریح فعالیت ها و خدمات این ستاد در طول این مدت، گفت: تعامل و ارتباط قوی کمیته های این ستاد با یکدیگر از یک طرف و با سایر نهادها و  دستگاه های مستقر در جزیره از طرف دیگر بزرگترین امتیاز این ستاد بود.

علیرضا امری کاظمی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر قشم نیز در ابتدای این نشست گزارشی از روند اجرایی و اداری فعالیت های این ستاد و هماهنگی های بین کمیته ها را ارائه کرد. 

بنا بر این گزارش هرمز امیری قائم مقام کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، فرج طهماسبی قائم مقام کمیته خدمات شهری و روستایی، هاشمی پور قائم مقام کمیته پشتیبانی و امور اجرایی، جعفرپور قائم مقام کمیته برنامه ریزی و آمار، بهرامی نماینده کمیته بهداشت و سلامت، علی موقر رییس کمیته اسکان و رفاه، علی اشتری رییس کمیته خدمات حمل و نقل، حسین رفیعی رییس کمیته خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیک و حسین مرادی رییس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی هرکدام گزارشی از اقدامات کمیته های تابعه خود را ارائه کردند.

همچنین عبدالباسط رضوانی مدیرعامل جامعه هتلداران قشم، سلیمانی از نمایندگی ستاد در درگهان، حسنی از حراست ستاد و پوراشرف مسئول نمایندگی منطقه آزاد قشم در بندر شهید رجایی هم در این نشست نقطه نظرهای خود را در خصوص فعالیت های شان مطرح کردند.