رییس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: کمتر کشوری پیدا می شود که با موقعیت ها و ظرفیت های تجاری استان هرمزگان آشنا نباشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، محمدرضا صفا در نشست آنلاین با رییس اتاق بازرگانی نینگو چین اظهار داشت: هرمزگان یکی از مهمترین و راهبردی ترین مناطق ایران می باشد که از ظرفیت های بالایی در حوزه های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری و تجارت برخوردار است و با توجه به چهار فصل بودن در زمینه تولیدات متنوعی از جمله محصولات باغی و کشاورزی به یکی از مناطق مهم ایران در این زمینه تبدیل شده و علاوه بر تأمین نیازهای استان و سایر مناطق، در زمینه صادرات به کشورهای منطقه و اروپایی نیز از شهرت خاصی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به اینکه استان هرمزگان یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور به حساب می آید ما خواهان گسترش بیش از پیش تعاملات اتاق بازرگانی بندرعباس در عرصه های منطقه ای و فرا منطقه ای هستیم.

صفا ادامه داد: موقعیتی که هرمزگان از نظر استراتژیک دارد باعث حمل کالا به سمت آسیا میانه و جنوب شرق شده است.

وی تاکید کرد: با استقبال از همکاری های مشترک با فعالان اقتصادی نینگبو چین و گسترش مراودات تجاری، امیدواریم با برگزاری نشست های مشترک و شرکت در نمایشگاه های اقتصادی بتوانیم زمینه همکاری های مشترک را فراهم نماییم.

یادآور می شود نشست مذکور با همکاری و پیگیری های نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس برگزار شد.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا