رئیس‌ کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف ۵۳ هزار و هشتصد و هشتاد و نه مترمربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، مجتبی قهرمانی از رفع تصرف ۳۰ قطعه از اراضی دولتی و ملی در خارج از محدوده طرح هادی روستاهای تورگان، نقاشه، سهیلی، مسن، طولا و تلمبو جزیره قشم به مساحت مجموعاً بیش از ۵۳ هزار و هشتصد و هشتاد و نه مترمربع خبر داد.

قهرمانی ارزش تقریبی اراضی اعاده شده را ۷۲۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این رفع تصرفات پس از طی مراحل قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذی‌ربط با صدور دستور قضایی به مرحله اجرا درآمده است.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: پرونده‌هایی که در ارتباط با تصرفات غیرمجاز و تعدی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان هرمزگان تشکیل و مطرح گردیده با جدیت و به سرعت رسیدگی می‌شود و این موضوع در دستورکار دادگستری استان قرار دارد.

قهرمانی در ادامه با هشدار به متصرفین غیرمجاز تأکید کرد: هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی و عرصه‌های طبیعی، واکنش شدید دستگاه قضایی و مجازات متخلفین را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین بیان داشت: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی مردمی امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.

انتهای پیام