عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : شهرداری بندرعباس یک تنه از ورزش حرفه ای و محلات حمایت می کند .

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، سید محمد رضا موسوی افزود : کارگزاران شهری و استانی نظام باید رویه ی عدالت محوری را دنبال کنند، و انشاا… با حضور شهردار جدید در مسند شهرداری این تغییر نگاه صورت پذیرد.
وی در ادامه بیان کرد:عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی است اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود، متاسفانه زمانی که وقت کمک و مشارکت در فعالیت های اجتماعی است بسیاری با این شهر غریبه می‌شوند مصداق ساده ی آن حوزه ی ورزش است که این روزها علاقه مندان ورزشی آن را با گوشت و پوست خود حس کرده اند حداقل ۱۵ سال است که شهرداری بندرعباس یک تنه ایستاده و از ورزش حرفه ای تا ورزش محلات را حمایت میکند اما صنایع کمترین گام ها در این مسیر برداشته اند.
موسوی عنوان کرد : آیا جای سوال نیست که حق مشارکت اجتماعی در حوزه ی ترویج ورزش کجاست؟آیا درآمد های سرشار حاصل از همین استان نباید خدمتی به این مردم این شهر و دیار برساند؟
موسوی تصریح کرد:هنوز منتظریم ببینیم فلان مدیر چه تصمیمی برای تیمی که در رده ملی افتخار آفرینی می‌کند استعدادیابی می کند و تلاش میکند شهر را معرفی کند کمترین علاقه مندی برای حفظ ورزش در بعضی از این عزیزان دیده میشود.آیا وقت آن نرسیده در زمینه های مختلف از صنایع و بنگاه های اقتصادی برای شهر و دیارمان مطالبه ی مردمی احقاق حق کنیم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: موضوع هوشمند سازی و شفافیت از دغدغه های شورای ششم است و قطعا با اجرای این دو مولفه‌ی بزرگ مسیر رانت، تخلف، و دوری از بستر های فساد زایی در شهرداری شکل می‌گیرد.تقاضای ما این است که مدیران در شهرداری حتما نسبت به انجام این مهم تلاش های بیشتری از خودشان نشان دهند.
وی گفت:ما در حوزه ی نظارت بر عملکرد پیمانکاران و انجام پروژه هایی که قرار است حق انتفاع مردمی داشته باشد به صورت کامل و دقیق عمل نکردیم، در بعضی از پروژه ها نواقص عمده ای وجود دارد که اگر قرار بر جبران آن باشد شهر باید هزینه های بسیار زیادی را تحمل کند.
موسوی درادامه اظهار داشت: ایجاد فرآیند هایی که خارج از مناقصه و مزایده به افراد خاص رسیده، از سوالات این شوراست و قطعا برای بررسی آن هیچ خط قرمزی برای خودش قائل نیست و یقینا دنبال می‌کند.
وی گفت:یکی از مطالب بسیار مهمی که بنده تقاضا دارم کمیسیون حقوقی قطعا آن را بررسی کنند دعاوی حقوقی است که شهرداری در آن عموما با شکست در دادگاه های حقوقی مواجه است که این حق مردم شهر نبوده و نیست، توسعه ی نامتوازن و اهمیت ندادن به محلات کم برخوردار که این روز ها به چشم میخورد. گرچه تلاش هایی برای رفع محرومیت ها انجام شده اما کافی نیست و این کافی نبودن را نباید در حرف بلکه باید در عمل دید و ان شاء الله این شورا با محور قرار دادن تصمیمات عقلایی و با مشورت از نخبگان و با کمک رسانه موج مطالبه گری و برای احقاق حق شهروندان و تلاش برای تصمیم سازی درست برای حرکت در مسیر دقیق ان شاء الله تلاش خواهد کرد.