معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان ابوموسی به واسطه موقعیت استراتژیک و حساس در خلیج فارس به همراه جزایر تنب بزرگ و کوچک، برای کشور از اهمیت راهبردی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، علی رئوفی در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان ابوموسی که با حضور اعضای شورای اداری، شورای تامین و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی این شهرستان برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا “سلام علیها” ، عنوان کرد: حضرت فاطمه زهرا “سلام الله علیها” به عنوان فرزند گرامی نبی مکرم اسلام “صلی الله علیه و آله و سلم” ، همواره مورد احترام و تکریم پدر بزرگوارشان بودند که این امر نمونه بارز ارزش و جایگاه زن در دین مبین اسلام است.

رئوفی با اشاره به تغییر فرمانداران و مدیران، تصریح کرد: تغییرات امری طبیعی با هدف گردش نخبگان و بهره گیری از ایده های جدید در امر مدیریت و توسعه است.

 وی خاطرنشان کرد: فرمانداران از جمله فرماندار سابق شهرستان ابوموسی در چند سال اخیر با وجود چالش های مختلف همچون تحریم های دشمنان، فشارهای اقتصادی و شیوع ویروس کرونا با به کارگیری تمامی ظرفیت ها و تلاش های شبانه روزی به خوبی امور شهرستان ها را پیش بردند که قابل تقدیر است.

رئوفی تصریح کرد: رویکرد مهم دولت سیزدهم در انتصاب ها، جوانگرایی است و سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ابوموسی از جمله مدیران جوانی است که به این سمت منصوب شده است.

وی گفت: ابوموسی، شهرستانی است که به خاطر موقعیت استراتژیک آن در خلیج فارس و در کنار جزایر تنب بزرگ و کوچک، برای کشور از اهمیت راهبردی برخوردار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ابوموسی به واسطه موقعیت حساس این شهرستان با هماهنگی کامل با اعضای شورای تامین، امور شهرستان را به پیش ببرد.

رئوفی گفت: از نظر دین مبین اسلام، مدیران به ویژه فرمانداران باید سعه صدر داشته باشند تا بتوانند به خوبی امور را به پیش ببرند و مردمداری و تعامل، ویژگی دیگری است که فرمانداران باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: نقدپذیر بودن مدیران به ویژه فرمانداران عامل مهمی است که می تواند آنها را در پیشبرد امور کمک کند.

در این آیین، ادریس قریشی کولغانی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری شهرستان ابوموسی معرفی و با اهدا لوحی از زحمات رضا پوربابایی فرماندار سابق این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام