ناوشکن الوند، چهار فروند زیردریایی و مجموعه‌ای از تجهیزات جدید در مراسمی با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و استاندار هرمزگان، به ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس، ملحق شدند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، با تلاش متخصصان کارخانجات نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوشکن الوند پس از ۴۶ هزار نفر ساعت بهسازی و نوسازی کامل، با نصب و ارتقای سامانه‌های دفاعی سطحی و زیرسطحی، به ناوگان نداجا ملحق شد.

همچنین چهار فروند زیردریایی مرطوب السابحات ۱۵ به همت کارگاه الکترواپتیک با همکاری متخصصین نیروی دریایی راهبردی ارتش و صنایع دفاعی کشور پس از تعمیر و تامین قطعات سامانه‌های الکترواپتیکی نصب بر روی شناورهای سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی راهبردی ارتش به توان رزم نیروی دریایی محلق شدند.

متخصصان هوا دریا نیروی دریایی راهبردی ارتش و حوزه هواپیمایی و دفاعی کشور نیز، با ۸۲ هزار و ۱۹۲ نفرساعت کار و تلاش، بالگرد SH۳D، هواپیمای فرندشیپ F۲۷ و هواناو (هاورکرافت BH۷) را بازسازی و تعمیرات اساسی و به نیروی دریایی راهبردی ارتش الحاق کردند.

انتهای پیام