استاندار هرمزگان، فعال سازی خانه های هلال در روستاها و بهره گیری از مشارکت جوانان را در ایجاد آمادگی برای گروه های مختلف مهم و ضروری ارزیابی کرد و گفت: پرورش نیروهای ورزیده، متخصص و باانگیزه می تواند منجر به کاهش آسیب جانی و مالی در مواقع حساس و بحرانی شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ،  فریدون همتی امروز در آیین افتتاح پایگاه امداد و نجات بندرعباس، ضمن تبریک هفته هلال احمر و قدردانی از مجموعه مدیران، امدادگران و داوطلبان این نهاد، گفت: باید از فرصت هفته هلال احمر برای معرفی ظرفیت های موجود و جذب جوانان علاقه مند استفاده کرد.

وی افزود: به دلیل موقعیت استراتژیک و زلزله خیز بودن مناطق مختلف استان، آمادگی مجموعه هلال احمر بسیار حائز اهمیت است و باید این آمادگی به صورت دائمی مورد رصد و پایش قرار بگیرد.

استاندار هرمزگان، وجود برنامه ریزی، رصد بخش های عملیاتی، کنترل آمادگی جسمانی نیروی انسانی و داوطلبان، بررسی روزانه ماشین آلات و … را از ملزومات انجام دقیق مأموریت ها عنوان کرد و گفت: جمعیت هلال احمر هرمزگان بر اساس ارزیابی استانداری هرمزگان به عنوان دستگاه ناظر و هماهنگ کننده بین دستگاه های اجرایی، جزء مجموعه های موفق استان است که این عملکرد خوب مرهون تلاش مجموعه مدیران و یکایک اعضای آن در بخش اجرایی و همکاری خوب داوطلبان است.

همتی، فعال سازی خانه های هلال در روستاها و بهره گیری از مشارکت جوانان در ایجاد آمادگی برای گروه های مختلف را مهم و ضروری ارزیابی کرد و بیان داشت: پرورش نیروهای ورزیده، متخصص و باانگیزه می تواند منجر به کاهش آسیب جانی و مالی در مواقع حساس و بحرانی شود.

استاندار هرمزگان، از مشارکت و تعامل هلال احمر هرمزگان با سایر دستگاه ها و نهادها در زمینه کنترل اپیدمی کرونا نیز قدردانی کرد و گفت: سازماندهی عمومی داوطلبان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد که بتوان در مواقع ضروری از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با اشاره به بهره برداری از چند پروژه مهم در حوزه مأموریت هلال احمر در استان، اضافه کرد: مجموعه هلال احمر در سیل شرق استان عملکرد خوبی از خود نشان داد و تلاش خواهیم کرد سازمان مدیریت بیش از گذشته به منظور ارتقا سخت افزاری و زیرساخت های مورد نیاز این مجموعه منابع اعتباری لازم را تخصیص دهد.

امروز با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، پایگاه امداد و نجات بندرعباس شامل ساختمان و دو انبار در مجموع با اعتبار   90میلیارد ریال افتتاح شد.