مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب از اجرای واکسیناسیون بیش از ۱۰ هزار کودک مینابی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، غلام رحیمی گفت: در طرح تکمیلی فلج اطفال در شهرستان میناب بیش از ۱۰ هزار کودک زیر پنچ سال واکسینه  می شوند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان افزود:  نوبت اول اجرای این طرح در میناب از ۲ تا پنج بهمن ماه آغاز می شود و نوبت دوم طرح  نیز از ۳۰ بهمن ماه تا سوم اسفند ماه اجرا خواهد شد.

جواد پور دکان بیان داشت: تعداد ۷۴ تیم عملیاتی و ۱۴۴ نفر از کارکنان و بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب با جمعیت هدف ۱۰ هزارو ۱۲۴ نفر به منظور برنامه ی ریشه کنی فلج اطفال دراین طرح شرکت دارند.

 مسئول بیماریهای شبکه بهداشت و درمان میناب نیز گفت: هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای هرچه بهتر این طرح انجام شده است و از خانواده ها نیز خواستاریم تا درصورت نبود حضور در منزل به هنگام مراجعه ماموران بهداشت جهت انجام واکسیناسیون فرزندان زیر پنج سال شان به مراکزبهداشتی مراجعه نمایند.

سمیره فخری افزود: باتوجه به تردد اتباع کشورهای همسایه به کشورمان اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال برای به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش ویروس پولیو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اظهارداشت: عملیات سالانه ایمن سازی تکمیلی به منظور کاهش خطر انتشار کرونا در ۲ نوبت به صورت فعال و خانه به خانه ولی در مناطق پرخطر انجام خواهد گرفت .

انتهای پیام