شهردار بندرعباس، گفت: در حوزه شهرداری به هیچ کاندیدایی قول نمی دهیم، جلسه نمی‌گیریم و از امکانات برای اشخاص استفاده نمی‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح دیا نیوز، عباس امینی‌زاده در نخستین نشست شورای اداری شهرداری بندرعباس در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: هرچند از ماههای پایانی سال گذشته شاهد شروع فعالیت منطقه جدید بودیم، اما از ابتدای امسال با صدور ابلاغ‌های مربوطه، رسما شاهد اداره شهر طبق چارت و ساختار جدید هستیم.
وی با اشاره به اینکه تغییر ساختار به دلیل تقویت سیستم شهرداری در جهت بهبود خدمات‌رسانی صورت گرفته است، افزود: امسال گام دیگری در راستای پیاده‌سازی کامل سیاست ناحیه محوری برداشته می‌شود و بر همین اساس، انتظار بیشتری از نواحی داریم.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه باید با انسجام و برنامه قوی کار را دنبال کنند تا خدمات به شهروندان ارتقا یابد، خاطرنشان کرد: اختیارات قابل توجهی از سوی شهرداران مناطق به نواحی واگذار شده که امیدواریم شاهد بهبود خدمات رسانی باشیم.
امینی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش نیز عنوان کرد: بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص و قابل توجه در سال قبل حاصل تلاش‌ها و همکاری‌های صورت گرفته بوده است.
این مقام مسئول با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، بیان کرد: باید در همه بخش‌ها شامل معاونت‌ها، مناطق چهارگانه و سازمان‌ها کمیته پشتیبانی و مانع‌زدایی تشکیل شود.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه این کمیته‌ها در حمایت از پروژه‌های مختلف و خصوصا پروژه‌های سرمایه‌گذاری راه‌اندازی می‌شوند، گفت: کمیته مرکزی نیز، در شهرداری مرکزی و زیر نظر معاونت مالی و اقتصادی تشکیل خواهد شد تا بتوان مسایل مختلف در این حوزه را با جدیت و سرعت بیشتری رفع کند.
امینی‌زاده در ادامه سخنانش نیز ضمن اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: انتخابات نباید در نحوه و کیفیت خدمات‌رسانی تاثیری داشته باشد، بلکه در این ایام نیز باید وظایف مربوطه با جدیت توسط مجموعه شهرداری دنبال شود.
این مقام مسئول تغییر مدیران را مسئله‌ای بدیهی دانست و خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: اگر قرار بر رفتن باشد، مدیر مجموعه تغییر می‌کند و سایر مدیران باید همچنان به تلاش و کوشش خود ادامه دهند.
امینی‌زاده با تاکید بر اینکه در شهرداری بندرعباس هیچکس حق ندارد طی ساعات اداری و کار، در جلسات انتخاباتی شرکت کند، تصریح کرد: حراست و بازرسی مسئول پیگیری تخلفات در این زمینه بوده و با خاطیان به طور جدی و قانونی برخورد می‌شود.
شهردار بندرعباس در عین حال با بیان اینکه در مجموعه شهرداری برای هیچکس جلسه انتخاباتی نداریم، اظهار کرد: در حوزه شهرداری به هیچ کاندیدایی قول نمی دهیم، جلسه نمی‌گیریم و از امکانات برای اشخاص استفاده نمی‌کنیم.
این مقام مسئول گفت: فعالیت انتخاباتی کارکنان حتی در زمان تبلیغات قانونی مشخص شده، منوط به گرفتن مرخصی است.
امینی‌زاده در ادامه سخانش نیز با اشاره به اولویت‌های مهم شهرداری بندرعباس در سال جاری، اظهار کرد: تکمیل پرو‌ژه‌های نیمه تمام از مهمترین برنامه‌های پیش‌رو است که در این زمینه تکمیل بلوار ساحلی، بازارچه صنایع‌دستی و ورودی‌های شهر از اولویت‌های قابل توجه حوزه عمرانی است.
وی با بیان اینکه به دنبال افزایش خدمات عمومی هستیم، افزود: در کنار این پروژه‌ها، تکمیل تقاطع ها و موارد دیگر نیز راهگشا است که سعی داریم با سرعت بیشتری اجرا شوند.