معاون قضایی دادستان کل کشور در بازدید از انبارهای اموال تملیکی بندرعباس وضعیت کالاهای موجود را مطلوب برشمرد و از تعیین تکلیف بخش قابل توجهی از خودروهای لوکس وارداتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه به همراه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، دادستان بندرعباس و جمعی از مسئولان قضایی از انبار میثاق اموال تملیکی استان هرمزگان بازدید کرد.

سعید عمرانی ، در جریان این بازدید طی سخنانی یکی از اهداف سفر خود به استان هرمزگان را علاوه بر دیدار با مردم و مسئولین استان، بازدید از انبارهای اموال تملیکی در راستای دستورات ریاست قوه قضاییه پیرامون این موضوع عنوان نمود. 

عمرانی با اشاره به مشاهدات خود در بازدید از انبار میثاق اموال تملیکی استان هرمزگان، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از خودروهای لوکس موجود در این انبارها، تعیین تکلیف شده است و مابقی نیز به سرعت در حال تعیین تکلیف می باشد. 

وی در ادامه افزود: بخش عظیمی از کانتینر های مربوط به کالاهای فاسد شدنی در انبارهای اموال تملیکی بندرعباس با توجه به دستورات قضایی صادر شده در حال امحاء هست. 

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: یک کار خوبی که در انبارهای اموال تملیکی بندرعباس انجام شده، توجه به موضوع انبارگردانی است که بر این اساس بسیاری از کانتینرهای مربوط به اقلام وارداتی سرشماری شده اند. 

این مسئول با بیان اینکه انبار میثاق بندرعباس پس از سفر رئیس قوه قضاییه شاهد تحولات مثبت زیادی بوده است،  یکی از اقدامات خوب انجام شده در این انبار را قفسه بندی کالاها و تفکیک آنها با توجه به نوع، ارزش ریالی و تاریخ تحویل آن عنوان نمود. 

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه همچنین اقدامات صورت گرفته در انبارهای اموال تملیکی بندرعباس را قابل توجه برشمرد و با ابراز خرسندی در این خصوص تأکید کرد: استان هرمزگان در صدر  استان های کشور در رابطه با ساماندهی به اموال تملیکی قرار دارد و این موضوع باید مورد توجه دیگر مناطق کشور نیز قرار گیرد. 

وی بیان داشت: مسئولان قضایی استان هرمزگان اعتقاد دارند که موجودی انبارهای اموال تملیکی باید صفر باشد و این موضوع مورد تأکید ما هم هست و با توجه به این موضوع باید نسبت  به فروش و تعیین تکلیف کالاهای موجود اهتمام داشته باشیم. 

معاون قضایی دادستان کل کشور در پایان با اشاره به اینکه یک سری از اقلام موجود در انبار‌های اموال تملیکی بندرعباس مربوط به گمرک است از مسئولان گمرک استان هرمزگان نیز خواست که نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کنند.

انتهای پیام