رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: باید دوربین‌های ثبت سرعت ، سرعت گیرها و علائم هشدار دهنده بیشتری در سطح شهر نصب گردد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، اسماعیل بواشه در جلسه این کمیسیون اظهار کرد: افزایش تصادفات اخیر و میزان فوتی ها نشان می دهد که ادارات ذی ربط و ارگان‌های مرتبط به وظایف خود به خوبی عمل نکرده و باید بیش از گذشته به این مقوله ورود کنند تا شاهد تصادفات و فوتی های دیگری نباشیم.

بواشه در ادامه افزود: یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد تصادفات منجر به فوت می شود عدم روشنایی کافی در برخی از بلوارهای سطح شهر علی الخصوص بلوار ساحلی و بلوار شهید رجایی است که شهرداری با کمک اداره برق باید برای رفع آن فورا اقدام کند.

وی گفت: حوزه معاونت عمرانی از طریق شهردار مرکز پیگیری کند تا بسته های حمایتی برای تقدیر و تشکر از عوامل زحمتکش راهنمایی و رانندگی با نامه ای که به شورا ارائه می دهند برای آنها مصوب گردد تا انگیزه آنها را برای خدمت بیشتر کند.

بواشه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پروژه های اجرا شده در کوهستان پارک پنجه علی غیر کارشناسی و سلیقه ای بوده و مشکلاتی را بوجود آورده است و برای اجرای پروژهای پیش رو در درجه اول آماده کردن یک طرح جامع و کامل ضروری بوده تا تبدیل به یک منطقه واقعی تفریحی و گردشگری برای مردم گردد.

وی در ادامه با تاکید گفت: پروژه هایی که کامل نگردیده و مجوزهای لازم را دریافت نکرده اما به بهره برداری می‌رسد. در صورتی که هرگونه مشکل را برای شهروندان بوجود آورد شهرداری و دستگاه‌های مرتبط باید پاسخگوی آن باشند.

رئیس کمیسیون عمران ، حمل و‌ نقل و ترافیک شورا در پایان بیان کرد: پیرو جلسه مذکور، جلسه علنی شورا را فردا برگزار و مصوبات مفیدی برای کاهش تصادفات منجر به فوت خواهیم داشت.

انتهای پیام