قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به همراه فرماندار از وضعیت آبرسانی شهرستان سیریک بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، احمد شاکری در این بازدید با اشاره به وضعیت آب این شهرستان افزود: آب مشترکان شهرستان سیریک از طریق پنج حلقه چاه واقع در دشت راونگ و آب شیرین کن مرکز شهرستان تامین می شود که با توجه به محدودیت های منابع و خط انتقال موجود برنامه ریزی لازم برای ایجاد منابع آبی جدید از جمله احداث آب شیرین کن زیارت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات را می توان با اقدامات کوتاه مدت مرتفع کرد، افزود: به همین منظور سرویس، تعمیرات فوری و راه اندازی شش دستگاه دیزل ژنراتور ها برای تامین برق اضطراری در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته است تا همه دستگاه ها حداکثر طی دو هفته آینده وارد مدار شوند.

به گفته شاکری، این دیزل ژنراتورها در محل چاه ها و ایستگاه های پمپاژ نصب شده اند که با راه اندازی آن ها در زمان قطعی برق خللی در تامین آب بوجود نیاید.

وی از دیگر برنامه های شرکت آب و فاضلاب هرمزگان را اتمام عملیات اجرایی احداث سایت آب شیرین کن زیارت عنوان کرد و گفت: این آب شیرین کن ظرفیت تولید سه هزار متر مکعب آب در شبانه روز را دارد که با وارد مدار شدن آن بخشی از کمبود آب این شهرستان مرتفع خواهد شد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به اجرای عملیات خط انتقال آب خام آب شیرین کن سیریک اشاره کرد و افزود: با اتمام این خط و تعویض ممبران ها، تولید آب این سایت به ظرفیت اسمی خود خواهد رسید.

به گفته شاکری، این آبشیرین کن سه هزار و ۷۵۰ متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که در حال حاضر به دلیل کمبود آب خام، فقط با ظرفیت ۱۱۰۰ متر مکعب در شبانه روز آب تولید می کند و تا پایان سالجاری به ظرفیت تولید بیش از دو هزار متر مکعب خواهد رسید.

وی به دیگر برنامه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تامین آب سیریک اشاره کرد و افزود: احداث ۴۰ کیلومتر خط انتقال آب از چاه های دشت تلنگ تا بمانی در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

گفتنی است، در این بازدید محمد کارگر مدیر امور آب و فاضلاب سیریک و محمدی مسئول دفتر نماینده مردم شرق هرمزگان نیز حضور داشتند.