سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در دیدار با جهادگران عرصه اشتغال و کارآفرینی بر ضرورت یکپارچه سازی ادارات متولی اشتغال تاکید کرد و گفت: جهت جلوگیری از موازی کاری دستگاههای متولی اشتغال در کارگروه اشتغال استان تلاش میکنیم بانک اطلاعات دستگاههای متولی اشتغال ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، مجتبی معین وزیری در این نشست افزود: جزیره ای عمل کردن دستگاههای متولی اشتغال در گذشته آسیب های جدی به این حوزه وارد کرده است اما امروزه با تدابیر دولت سیزدهم و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سامانه های مختلف ایجاد شده که به عنوان مثال در حوزه مشاغل خانگی مجوز سه روزه مشاغل خانگی در سامانه صادر می شود.

معین وزیری افزود: در کارگروه استانی اشتغال پیشنهاد ایجاد بانک جامع  اطلاعات دستگاههای متولی اشتغال مطرح تا میزان مشارکت دستگاهها در حوزه اشتغال به راحتی قابل رصد باشد و با این کار قطعا توزیع اعتبارات حوزه مشاغل خانگی هم عادلانه خواهد بود.

وی با اشاره به عملکرد شبکه جهادگران حوزه اشتغال در هرمزگان گفت: این مجموعه با فعالیت های جهادی و فعالیت جهادگرانی اعضاء باید به عنوان الگویی جهادی موفق در کشور مطرح شود.

معین وزیری ایجاد شبکه تولید تا فروش محصول را یک فرایند مهم دانست و گفت: اکثر کسانی که  در کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی فعالیت میکنند در حوزه فروش محصول مشکل دارند که در این زمینه باید با استفاده از تجارب افراد موفق نسبت به آموزش و فرهنگ سازی اقدام جدی صورت پذیرد و مخصوصا استفاده از ظرفیت شبکه های مجازی و معرفی اپلیکیشن های موفق در حوزه فروش کالا و اتصال به شبکه مشاغل خانگی با سرعت پیگیری شود.

وی در بخش از سخنان خود با اشاره به لزوم ایجاد بازارچه های محلی و نمایشگاه فروش محصولات مشاغل خانگی تاکید کرد و افزود: شناسایی مکانی جهت ایجاد نمایشگاه دائمی یکی از اولویت های مهم است و مجموعه حاضر به عنوان یک انجمن تخصصی یا در قالب تعاونی در این زمینه ورود جدی کند تا با مشارکت سایر دستگاهها مخصوصا شهرداری زمینه معرفی الگوی فروش محصولات مشاغل خانگی در کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم چرا که در استان هرمزگان با توجه به تنوع مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد قطعا می توان با هدایت و راهنمایی و مدیریت صحیح به عنوان الگویی جدید و نوآورانه در کشور معرفی کنیم.

معین وزیری تاکید کرد: ایجاد اشتغال و ایجاد زنجیره ارزش مهمترین اولویت بنده است که مشکل بیکاری حل شود هر چند این موضوع باید فرهنگ سازی شود و فرهنگ اشتغال با استفاده از ظرفیت های موجود تغییر کند.

حذف موازی کاری، گسترش بازارهای فروش به صورت نمایشگاهی یا مجازی، ملزم نمودن  دستگاهها مخصوصا صنایع استان جهت خرید از فعالان کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی از جمله مباحثی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام